Jak uzyskać pomoc przy dokumentach dotyczących zwrotu podatku z zagranicy?

Obowiązujące w Polsce prawo podatkowe jest bardzo zawiłe. Przekonać się o tym mają okazję nie tylko aktywni przedsiębiorcy, ale też osoby prywatne. O ile przygotowanie znanego wszystkim pracującym PIT-37 staje się coraz prostsze dzięki zeznaniom podatkowym e-PIT, to już gdy zachodzi konieczność rozliczenia podatków za pracę za granicą, sprawa staje się skomplikowana. Jak uzyskać pomoc przy potrzebnych dokumentach?

Tłumaczenia uwierzytelnione dokumentów dotyczących zwrotu podatku z zagranicy

Przejdźmy od razu do rzeczy: wiele Polskich urzędów wymaga dostarczenia nie tylko oryginalnych dokumentów w języku obcym, które orzekają o zatrudnieniu w danym kraju, ale też dołączenia tłumaczenia na nasz język ojczysty bądź język angielski lub niemiecki. Dołączane tłumaczenie musi być uwierzytelnione, dlatego nie możemy poprosić o pomoc dwujęzycznego znajomego, czy zaprzyjaźnionej nauczycielki języka obcego, jeśli osoba ta nie ma uprawnień do sporządzania tłumaczeń dokumentów prawnych i finansowych. Musimy skorzystać z pomocy biura tłumaczeń, pomocy tłumacza przysięgłego, który tworzy tłumaczenia uwierzytelnione, co ma zresztą swoje zalety.

Czas to pieniądz. Ekspresowe tłumaczenia uwierzytelnione

Przysłowie czas to pieniądz w kontekście tłumaczeń dokumentów dotyczących zwrotu podatku z zagranicy ma bardzo ciekawy wymiar. Autorem przysłowia w wersji angielskiej – time is money – jest prawdopodobnie Benjamin Franklin. Tu pojawia się skojarzenie z tłumaczeniami. Gdy w grę wchodzi zwrot podatku z zagranicy, często bardzo liczy się czas… i tu znowu mamy i czas, i pieniądz, czas to pieniądz. Ze swojej strony proponujemy więc ekspresowe tłumaczenia uwierzytelnione, które mogą być gotowe już kolejnego dnia, przy czym terminy i ceny są do negocjacji. Jeśli naszymi klientami są szczęściarze, którzy z jakichś względów wcale nie muszą się spieszyć z tłumaczeniami dokumentów dotyczących zwrotu podatku z zagranicy, absolutnie nie próbujemy przekonać ich, że jest inaczej. Zapraszamy więc do kontaktu zarówno ekspresowego, jak i na spokojnie.

plansza informacyjna PFR poziom